blog_grafika

Prezent na święta dla pracowników – jak zrobić to dobrze?

Małymi krokami zbliża się ten magiczny czas w roku, w którym w sposób szczególny obdarowujemy się życzeniami, dobrymi radami i oczywiście prezentami! Grudzień, Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia czas upominków, także w pracy! Co dać pracownikowi na święta? Jak sprawić, żeby nasz upominek był wyjątkowy? Chętnie przekażemy Wam kilka wskazówek na ten temat!

 

Nie czekaj do ostatniej chwili

Prezenty i ich wymyślanie nie należy do najłatwiejszych zadań (no chyba, że dla nas 😉). Dlatego warto zająć się tą sprawą wcześniej – nawet kilka miesięcy! Szczególnie ważne jest to gdy zlecacie to zadanie agencji reklamowej. W takim wypadku warto pamiętać o kilku kwestiach np. dostępności danego produktu, ich wysyłce, a także innych losowych sytuacjach, które mogą opóźnić proces ich ostatecznej realizacji. Lepiej oszczędzić sobie stresów i niepowodzeń. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Nikt nie lubi nudy…

Każdy prezent jest miły, ale po co marnować nasze pieniądze na byle co? Nie idź w schematy. Kosze wypełnione słodyczami, bony czy karty podarunkowe to najczęściej wybierane opcje. Jednak z całą pewnością nie są one najbardziej efektowne. Zaskoczmy naszych pracowników czymś nietypowym, pokażmy im, że nam zależy, pobudźmy w nich kreatywność i chęć do efektywnej pracy – to wszystko jest możliwe dzięki odpowiedniemu pomysłowi! Zaufajcie nam 😉.

Zależy nam na Tobie!

Warto jak najlepiej dopasować prezent do osoby, którą obdarowujemy. Pokażmy, że zależy nam na naszych pracownikach. Oczywiście wpływ na to ma wielkość naszej firmy i liczba zatrudnionych pracowników. Jeśli Twoja firma jest spora, nie martw się, nie musisz znać szczegółów. Wystarczą małe, ale miłe gesty. Personalizacja może polegać na znajomości zajmowanego przez danego pracownika stanowiska, jego stażu czy po prostu imienia. Takie informacje można ciekawie wpleść w pomysł na prezent. W ten sposób pokażemy, że znamy swoich pracowników i każdy z nich jest dla nas ważny.

Pierwsze wrażenie jest kluczowe

Żeby prezent mógł naprawdę dobrze wypaść, trzeba także zadbać o jego zapakowanie. To w końcu opakowanie wywiera na nas pierwsze wrażenie i potęguje odbiór jego wnętrza! Pamiętajmy – dobre pierwsze wrażenie gwarantuje sukces!

Dać a wręczyć

Oprócz samego w sobie prezentu i sposobu jego zapakowania, liczy się także sposób jego wręczenia! Najważniejsze jest zdać sobie z tego sprawę. Masowe wręczenie, wysłanie pocztą, czy osobiste spotkanie z uściśnięciem ręki? Chyba sami dostrzegacie różnicę 😉.

 

Dbając o pracowników dbamy o ich dobre samopoczucie, motywację oraz zaangażowanie do pracy. Świąteczne prezenty to świetna do tego okazja! Nie przegapcie jej i zacznijcie myśleć nad pomysłami już od dziś! Salon Reklamy chętnie Wam w tym pomożemy 😊.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *